22.04.2024
Araştırma Üniversitesi olma hedefiyle çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Sakarya Üniversitesi...
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Elektrik Elektronik Mühendisleri Enstitüsü (IEEE) Öğrenci Topluluğu Eğitim Faaliyetleri komitesi tarafından çocuklar için Robotik Kodlama eğitimi düzenlendi.
Sakarya Agora Alışveriş Merkezinde düzenlenen ve 2 gün süren Robotik Kodlama etkinliğinde çocukların kod ve devreler ile tanışması sağlandı. Etkinlikte çocuklara çeşitli devre deneyleri gösterilerek problem çözme yeteneğini arttıracak kodlama örnekleri uygulandı.
631 kez görüntülendi.