SAÜFEST’te Duygu Dolu Söyleşi: Babam Zarifoğlu

SAÜFEST’te Duygu Dolu Söyleşi: Babam Zarifoğlu
12.05.2022
784
A+
A-

Sakarya Üniversitesi tarafından düzenlenen SAÜFEST’e, “Babam Zarifoğlu” isimli söyleşisiyle Cahit Zarifoğlu’nun kızı yazar Betül Zarifoğlu konuk oldu.

Betül Zarifoğlu, söyleşide babasının hayatını ve Cahit Zarifoğlu’nun kızı olmayı anlattı. Babasıyla sadece hayatının on yılını geçirebilen Zarifoğlu, “Babamla yaşadığım anılar orada kalıyor. Değişmiyor gelişmiyor. Ve bu anılar az olduğundan nadide bir şeye sahipmişim gibi hissettiriyor.” dedi.

“Babamla olan diyaloğum vefatından sonra da devam etti”

Babasının yazdığı şiirleri ve kitapları her okuduğunda babasını yeniden tanıdığını ve onunla sohbet ettiğini hisseden Zarifoğlu, “Benim babamla olan diyaloğum vefatından sonra da devam etti. Yazar bir babaya sahip olduğunuz zaman onunla olan iletişiminiz kitaplarıyla devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

“Masal dinleyerek büyüyen çocukların hayal güçleri onları yazar yapma yolunda hazırlar”

Babası ve babasının yazar arkadaşlarının çoğunun masal dinleyerek büyüdüğünü belirten Zarifoğlu, “Masal dinleyerek büyüyen çocukların hayal güçleri onları yazar yapma yolunda hazırlar” sözleriyle masalların çocukların hayal güçlerini olumlu yönde etkileyeceğine değindi.

Betül Zarifoğlu babasının hayatının inişli çıkışlı olduğunu, kendi hayatında yaşayamadığı şeyleri kitaplarında konu hâline getirdiğini anlattı. Zarifoğlu, gerçekleştiremediği hayallerini başka şekillerde yani kitaplarında gerçekleştirdiğini ifade etti.

Babasıyla geçirdiği zamanların gün geçtikçe değerlendiğini söyleyen Betül Zarifoğlu, “Babamla olan anılarım zaman geçtikçe değerleniyor.” sözlerinde bulundu. Zarifoğlu bir babanın çocuklarına bırakabileceği en güzel şeyin onlarla vakit geçirmek olduğunu söyledi.

Haber-Fotoğraf: Fatma Şimşek
784 kez görüntülendi.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.