Uluslararası Gençlik Araştırmaları Sempozyumu Başladı

Uluslararası Gençlik Araştırmaları Sempozyumu Başladı
14.10.2022
692
A+
A-

Sakarya Üniversitesinin (SAÜ) ev sahipliğinde, Büyükşehir Belediyesi ve Katar Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen Uluslararası Gençlik Araştırmaları Sempozyumu başladı.

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen sempozyuma SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, İlahiyat Fakültesi Dekanı Ahmet Bostancı, Katar Üniversitesi Şeria ve İslam Araştırmaları Fakültesi Dekanı Dr. İbrahim Al-Ensari, Gençlik Araştırmaları Merkezi Müdürü Abdullah İnce, Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Sempozyumda genç nüfusun demografik seyri, sosyal değişimi, psikolojik ihtiyaç ve beklentileri gibi konular, ilgili bilim dallarında disiplinler ve disiplinler arası yaklaşımlar vasıtasıyla ele alınacak.

Sempozyumun açılışında konuşan SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, üniversite olarak temel hedeflerinin uluslararası bir üniversite haline gelmek olduğunu söyledi. Yurt dışından daha fazla öğrencinin üniversitemize gelip eğitim görmelerini hedeflediğini belirtti. Rektör Al, “Sakarya, dünyanın en güzel şehirlerinden biri. Sakarya Üniversitesi olarak da doğa ile iç içe çok güzel bir kampüse sahibiz. Bizim temel hedefimiz uluslararası bir üniversite haline gelmek. Uluslararasılaşma adına çalışmalarımız var. Öğrencilerimizin daha fazla dışarda okumasını istiyoruz. Başka öğrencilerin daha fazla üniversitemize gelip okumasını istiyoruz. Uluslararasılaşmayı akademisyenlerimizle de desteklemek istiyoruz.” dedi.

Öğrencilerimizin yüzde 10’unun yabancı uyruklu olduğunu aktaran Rektör Al, Katar Üniversitesi ile iş birliklerini artırmayı ve birlikte hareket etmek istediklerini belirtti. Rektör Al konuşmasında, “Üniversitemizde yabancı misafir öğrencilerin olması bizim için çok anlamlı. Bu oranı arttırmayı hedefliyoruz. Bu vesileyle Katar gibi kardeş ülkelerimizin üniversitelerini ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Umarım üniversitemize daha fazla Katar’dan öğrenci ve öğretim üyeleri gelip misafirlerimiz olur; bizim öğrenci ve hocalarımız da oralara giderler. Bu nedenle bu anlamlı toplantıları düzenlemek bizi heyecanlandırıyor.” ifadelerini kullandı.

 


692 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.