SAÜ Öğrencileri AB KA 203 Proje Faaliyeti İçin Liepaja Üniversitesinde

SAÜ Öğrencileri AB KA 203 Proje Faaliyeti İçin Liepaja Üniversitesinde

Koordinatörlüğünü Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Titrek’in yürüttüğü “Beyond the Limits: Developing Entrepreneurship via Creativity in Schools” 2020-1-TR01-Ka 203-093989 nolu AB Ka 203 projesi kapsamındaki 2’nci Learning, Teaching& Training (LTT) faaliyeti, Letonya’nın Lieapaja Üniversitesi liderliğinde 19-23 Eylül 2022 tarihlerinde online ve 26-30 Eylül 2022 tarihlerinde de Lieapaja Üniversitesinde yüz yüze olarak gerçekleştirildi.

Faaliyete, Sakarya Üniversitesi yanında Agora Üniversitesi Romanya, Coimbra Üniversitesi Portekiz, CSCS İtalya, De Montfort Üniversitesi İngiltere, Granada Üniversitesi İspanya, Padova Üniversitesi İtalya ve ev sahibi üniversite olarak da Lieapaja Üniversitesinden yaklaşık 60 öğrenci ve öğretim elemanı katılım gösterdi. Projenin Projenin LTT faaliyeti kapsamında öğrenciler çok değerli öğretim elemanlarından (Prof. Dr. David Rae, Prof. Dr. Carlos Sousa de Reis, Prof. Dr. Michele Biasutti , Prof. Dr. Mustafa Bayrakcı, Doç. Dr. Ömer Faruk Vural vb.) online ve yüz yüze girişimcilik merkezli ve yaratıcılıkla ilişkili dersler aldı. Ayrıca bizzat öğrenciler, girişimcilik becerilerini geliştirmeye yönelik olarak kendi workshoplarını hazırlayarak uyguladı. Yine her üniversitenin öğrenci ekipleri kendi üniversite ve ülkelerini tanıtan kültürel etkinlikler de düzenledi. Proje kapsamında konu ile ilişkili örnek uygulamalara ilişkin videolar da paylaşıldı ve izlendi. Yine bu kapsamda CSCS adlı İtalyan NGO’nun getirdiği ünlü Blues Sanatçısı Emiliano Degl’innocenti, hem kariyerini hem de deneyimlerini öğrencilerle paylaşarak canlı performans sergiledi. Yine 27 Eylül gecesi Letonya Kültür Gecesi düzenlendi ve öğrencilerin hem kaynaşması hem de Letonya müziği ve yemeklerini tanımaları sağlandı.  Program kapsamında Liepaja şehrinin etrafındaki bazı tarihi yerler de ziyaret edildi. Liepaja tarihi hakkında bilgiler elde edinildi.

Programı başarı ile tamamlayan öğrenciler, 6 ECTS kredili katılım sertifikası almaya hak kazandı. Söz konusu rektör imzalı sertifika ile kendi üniversitelerinde 1 (bir) seçmeli dersten muaf olma hakkı elde etti. Proje Koordinatörü Prof. Dr. Osman Titrek, “Bu büyük ve başarılı AB Ka 203 projesinin bu aşamasının da başarı ile gerçekleşmesinde katkılarından dolayı başta Liepaja Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Dace Marcus olmak üzere Dekanları Prof. Dr. Linda Pavitola ve tüm Liepaja Üniversitesi proje ekibine organizasyonları dolayısıyla; Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rüştü Yeşil’e desteklerinden dolayı;  online eğitimlerin gerçekleştirilmesi sürecindeki destek ve hizmetlerinden dolayı Sakarya UZEM yönetimi ve ekibine; projede emek harcayan tüm öğrenci ve öğretim elemanlarına ve özellikle de gönülden bu projede desteği olan herkese teşekkürü bir borç bilirim.” ifadelerini kullandı.

 


1.368 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.