SAÜ İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinden Akreditasyon Başarısı

SAÜ İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinden Akreditasyon Başarısı

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Fen, Edebiyat, Fen-Edebiyat, Dil Ve Tarih – Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programları Değerlendirme Ve Akreditasyon Derneği  (FEDEK) tarafından Akreditasyon belgesi almaya hak kazandı.

Sakarya Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi; Alman Dili ve Edebiyatı, Coğrafya, Felsefe, Mütercim Tercümanlık (Almanca), Sosyoloji, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı bölümleri 2022 değerlendirme döneminde FEDEK tarafından değerlendirilmeleri yapılarak FEDEK standartlarına uygun olup akreditasyon almayı başardı.

FEDEK akreditasyonu, eğitim kurumlarının uluslararası standartlar dahilinde kalitesini artırmayı hedefleyen bir süreçtir. Bu süreçte, bölümler kendi performanslarını değerlendirerek, eğitim, öğretim, araştırma ve hizmet faaliyetlerindeki kalite standartlarını iyileştirmeleri gerekmektedir. Bu sayede, öğrencilere daha kaliteli bir eğitim sunulması ve mezun olan öğrencilerin iş dünyasında daha rekabetçi olabilmesi hedeflenmektedir. Sakarya Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nin aldığı FEDEK akreditasyonu, bölümlerin uluslararası alanda tanınırlığını artıracak ve öğrencilere daha kaliteli bir eğitim sunmalarına yardımcı olacaktır.


2.211 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.