Sakarya’nın Medya Duayenleri SAÜ’de

Sakarya’nın Medya Duayenleri SAÜ’de
09.12.2022
875
A+
A-

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İletişim Fakültesi Reklam Kampanyası Tasarımı ve Yönetimi dersi kapsamında Sakarya’nın medya duayenlerinin katıldığı İletişim Söyleşilerinin onuncusu düzenlendi.

Bu hafta gerçekleşen iletişim söyleşilerinin onuncusuna Sakarya medya sektöründen Medyabar Kurucusu Zafer Tokuş ve Medyabar Genel Yayın Yönetmeni Hakan Turhan konuk oldu. SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen söyleşiye; İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Bostancı, akademisyenler ve İletişim Fakültesi öğrencileri katıldı.

Öğr. Gör. Gürkan Kılıç moderatorlüğünde gerçekleşen söyleşide; Medyabar – TV 264 Kurucusu Zafer Tokuş ve Medyabar – TV 264 Genel Yayın Yönetmeni Hakan Turhan sektöre yönelik bilgi ve deneyimlerini aktardı. Geleneksel medyadan dijital medyaya geçiş serüvenini anlatan Tokuş, Medyabar’ın haber felsefesinden bahsetti.

Öğrencilere yönelik gerçekleştirilen söyleşide, internet gazeteciliğinin artmasıyla olay anı haberlere eğilimin arttığını söyleyen Turhan, öğrencilerin kamera önü ve kamera arkası olmak üzere kendilerini sürekli olarak geliştirmeleri gerektiğini vurguladı. Haberci kimliğini taşıyan bir kişinin habere eleştirel bakış açısıyla yaklaşmasına değinen Turhan, gazetecilik anlayışının araştırmacı gazetecilik yönünde bir eğilim gösterdiğini belirtti.

Söyleşi, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel’in Medyabar Kurucusu Zafer Tokuş’a teşekkür belgesi vermesinin ardından sona erdi.

 

Haber: Büşra Atahan
875 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.