Rize Heyeti SAÜ’yü Ziyaret Etti

26 Kasım 2015

Rize Valisi Ersin Yazıcı başkanlığında Sakarya’da bulunan Rize Heyeti Sakarya Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Rize Valisi Ersin Yazıcı, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Rize Ticaret Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Genel Sekreteri Adnan Er ve beraberinde gelen misafirler, Sakarya Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Heyete Sakarya Üniversitesi’ni anlatan Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas, “Türkiye’nin geleceğine yön vermede Anadolu’daki üniversitelerin önemli rolü olacak. Dinamik kadrolar Türkiye’yi ileriye taşıyacak. Önemli olan basit düşünüp hedefler koyarak bu yolda ilerlemektir.  Sakarya Üniversitesi ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi bu konudaki örneklerdir. Biz Sakarya Üniversitesi olarak Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ile bilgi paylaşımlarımızı ve işbirliklerimizi devam ettireceğiz ” şeklinde konuştu.

Heyet, daha sonra Rektör Prof. Dr. Elmas eşliğinde, Sakarya Üniversitesi’ni ve Teknokent’i gezdi. Teknokent, yapısı, gelişimi ve başarıları hakkında bilgi alan heyet, SAÜ’den ayrıldı.

25/11/2015 – MA

175 kez görüntülendi.
26 Kasım 2015 - 10:05