Rektör Elmas’ın 10 Kasım Mesajı

09 Kasım 2012

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ın 10 Kasım Mesajı:

TBMM’nin ilk Başkanı, Kurtuluş Savaşı’mızın Başkomutanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu yüce önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 74. yılında Türk Milleti ve Sakarya Üniversitesi ailesi olarak sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz.

Türk vatanını işgal ederek, aralarında parçalamak ve Türk Milletini yok etmek için yola çıkanların  heveslerini kursaklarında bırakan; Türk halkının malına, canına, dinine, şeref ve haysiyetine kasteden işgalcilere Türk Milleti’nin büyüklüğünü ve gücünü gösteren  Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu mücadeleyi sadece Türk Milleti için değil, işgal edilen ve maddi manevi değerleri talan edilen bütün mazlum milletler için başlatmış, yürütmüş ve zaferle sonuçlandırmıştır.

Sergilediği istiklal mücadelesiyle dünyanın tüm mazlum milletlerine esin kaynağı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir komutan olarak takdire şayan vasfının devlet adamlığıyla da örnek alınacak özellikler göstermesi, fikirleri, başarıları, eserleri, ilke ve devrimleriyle, bütünleştirici yapısı ve bilimi rehber alan öngörüsü ile yüzyıla yön veren Dünya liderleri arasında seçkin yerini alması bizim için bir gurur ve övünç vesilesidir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, önderlik ederek zafere ulaştırdığı milli mücadele ile, Türk tarihinin altın harflerle yazılı sayfalarını oluşturmuştur. Bu sayfalar, bugün Türk gençliğinin güç ve ilham kaynağıdır. Türk gençliği, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü daha çok anlayarak ve Mustafa Kemal’in açtığı yoldan yürüyerek Cumhuriyet’i sonsuza kadar yaşatacaktır.

Prof. Dr. Muzaffer ELMAS

Rektör


88 kez görüntülendi.
09 Kasım 2012 - 9:07