Rektör Al: Sakarya Üniversitesi demokratik, özgürlükçü ve öğrenci dostu bir üniversitedir

Rektör Al: Sakarya Üniversitesi demokratik, özgürlükçü ve öğrenci dostu bir üniversitedir
03.10.2022
2.430
A+
A-

Sakarya Üniversitesinde 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı başladı.  Sakarya Üniversitesine kayıt yaptıran toplam 11027 yeni lisans ve ön lisans öğrencisi yükseköğrenim hayatına adımını attı. Bu yıl yeni kayıtlarla üniversitedeki öğrenci sayısı 50 bini aştı.

Rektör Prof. Dr. Hamza Al, yeni akademik yılın başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Tüm personel ve öğrencilere seslenen Rektör Al, şunları söyledi:

“2022 – 2023 Akademik yılına başlamanın heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Kurulduğu günden itibaren yükseköğretimde fark yaratmak, Ülkemizde ve dünyada tanınır bir üniversite olmak hedefiyle yola çıkan üniversitemiz, yarım asrı geçen bir zamandan beri bu heyecanını artarak sürdürmektedir. Yükseköğretimde çok sayıda yeniliklere imza atan Sakarya Üniversitesi bu öncü rolü ile gurur verici bir geçmişe sahiptir. İnsanlığa değer katan, hayat boyu öğrenme becerilerine sahip girişimci bireyler yetiştirmek ve evrensel nitelikte bilgi, teknoloji ve toplumsal hizmet üretmek gibi temel bir misyona sahip Üniversitemiz inancım odur ki; öncü başarılarını ve bu misyonunu daha da üst seviyelere taşıyacaktır.

Alanında yetkin akademik kadromuz, bilişim temelli mükemmel kampüs altyapımız ve başarı ile sürdürdüğümüz öğrenim sistemimiz, öğrencilerimiz ve akademisyenlerimizin kendilerini gerçekleştirmeleri için güzel ortamlar sunmaktadır. Bu sayede elde edilen başarılar; öğrencilerimiz, akademisyenlerimiz, çalışanlarımız, mezunlarımız ve tüm paydaşlarımız için gurur vesilesidir.

Bu başarılara yeni başarılar eklenmesi hizmetlerin sürdürülebilir olmasına bağlıdır. Üstlendiğimiz misyon ve vizyon çerçevesinde Sakarya Üniversitesi yönetimi olarak akademisyenlerimize, öğrencilerimize ve paydaşlarımıza sürdürülebilirliğin sağlanması için her türlü desteği sunmaya hazır olduğumuzu buradan paylaşıyoruz. Topluma hizmetin yanı sıra bilimsel araştırma etkinliklerindeki rolünü yıllardan beri başarıyla sürdüren Üniversitemiz TÜBİTAK veya Avrupa Birliği (AB) fonları tarafından desteklen projeleri bu yıl da öğretim üyelerimizin, araştırmacılarımızın ve öğrencilerimizin yoğun katkıları ile devam ettirecektir.

Sakarya Üniversitesi geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da pırıl pırıl gençler tarafından tercih edildi. Öğrencilerimiz şundan emin olsun ki; Sakarya Üniversitesinin yönetim anlayışı demokratik ve özgürlükçüdür. Bu anlayışla eğitim hayatınız boyunca kendi potansiyelinizin farkında olan, özgüveni yüksek, topluma ve çevreye karşı duyarlı, özgür düşünceli, bireysel ve sosyal sorumluluk sahibi aynı zamanda geleceğe güvenle bakan bireyler olarak yetiştirileceksiniz. Bu vesile ile Ailemize yeni katılan gençlerimize hoş geldiniz diyor, başarılı bir akademik yıl geçirmelerini diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle 2022-2023 akademik yılında da önemli başarılara imza atacağımıza yürekten inanıyor, Sakarya Üniversitesinin tüm mensuplarını ve paydaşlarımızı bu sürecin bir parçası olmaya davet ediyorum. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına denk gelen bu dönemde başarılarla dolu bir akademik yıl diliyorum.”

 


2.430 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.