Prof. İşman Amerika’da Finale Kaldı

Prof. İşman Amerika’da Finale Kaldı
20.06.2012
479
A+
A-

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aytekin İşman, ABD’de en başarılı yabancı öğretim üyeliğine aday gösterilerek finale kalmayı başardı.

Sakarya Üniversitesi Rektör Danışmanı ve Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aytekin İşman “Koldyke Fellowship for Social Entrepreneurship in Primary and Secondary Education” tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nin en başarılı yabancı öğretim üyesi olarak aday gösterilerek finale kalmaya hak kazandı.

Illinois Eyaleti’nde yer alan kurumun üyeleri tarafından finale seçilen İşman, özellikle Türkiye’de ve dünyada gerçekleştirdiği çeşitli bilimsel etkinliklerle bu ödülü almaya önemli derecede yaklaştı. Prof. Dr. İşman, genel koordinatörlüğünü yaptığı Uluslararası Eğitim Teknolojileri Konferansı, Uluslararası Eğitimde Yeni Ufuklar Konferansı, Uluslararası Bilim, Teknoloji ve Mühendislik Konferansı ve Uluslararası Uzaktan Eğitim Konferansı ile dünyada Sakarya Üniversitesi’nin ve Türkiye’nin ismini tanıtarak çeşitli çalışmalarda bulundu.

Prof. Dr. Aytekin İşman daha önceleri Türkiye’de düzenlediği bu konferansları 2012 yılından itibaren yurtdışında düzenlemeye başlamış ve özellikle konferanslarda kadın eğitimine verdiği değerle ve seçtiği bayan çağrılı konuşmacılarla Koldyke Kurumu’nun dikkatini üzerine çekmeyi başardı.

Prof. Dr. İşman editörlüğünü yaptığı ve SSCI’da yer alan TOJET (Turkish Online Journal of Educational Technology) dergisi ve TOJNED (The Online Journal of New Horizons in Educations) ve TOJSAT (The Online Journal Science and Technology) dergileri ile de akademik camiaya hizmet etmektedir.

Prof. Dr. Aytekin İşman, proje yürütücülüğünü üstlendiği USDEC ve INTIMETS Yoğun Programları ile de Avrupa’dan 10 ülke ile işbirliği yürütmekte ve yurtdışında düzenlenen TEACHWISE Projesi’ninde de eş koordinatör olarak görev yapmaktadır.

20/06/2012 – YC

Prof. Dr. Aytekin İşman
479 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.