Ortadoğu Enstitüsü’nde Yeni Döneme Hazırlık Toplantısı

Ortadoğu Enstitüsü’nde Yeni Döneme Hazırlık Toplantısı
22.02.2022
925
A+
A-

Sakarya Üniversitesi Ortadoğu Enstitüsü’nün yeni döneme hazırlık toplantısı, Enstitü Müdürü Prof. Dr. Tuncay Kardaş, Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Ali Balcı ve enstitü akademisyenleriyle gerçekleştirildi. Yapılan toplantıda nitelikli yayın, uluslararasılaşma ve kamusal fayda olarak belirlenen enstitü prensipleri doğrultusunda yayın hedefleri, kongre hazırlıkları, enstitü işleyişi ve projeler üzerine konuşuldu.

Toplantıda, Sakarya Üniversitesi Ortadoğu Çalışmaları yüksek lisans ve doktora programlarında öğrenim gören öğrencilerin akademik olarak enstitüye fayda sağlamaları konusunda nitelikli yayın yapmaya teşvik edilmeleri hususu üzerine duruldu. Ayrıca enstitü bünyesinde yer alan Ortadoğu Enstitüsü Öğrenci Topluluğu’nun geliştirilmesi ve enstitü akademisyenleri tarafından desteklenmesi gündeme alındı.

Bir başka görüşülen konuysa araştırma görevlilerinin akademik süreçleri ve yayın çıktılarıydı. Bu noktada yapılmakta olan ve yapılması planlanan proje ve yayınlar üzerine konuşuldu. İdari görevler sırasında karşılaşılan zorluklar çözülmeye çalışıldı.

Toplantıda son olarak, 2022 yılı içerisinde yapılacak olan organizasyonlara değinildi. 6. kez düzenlenecek olan uluslararası ‘Ortadoğu’da Siyaset ve Toplum’ kongresi ve TÜBİTAK destekli ‘Tarih ve Teori’ çalıştay hazırlıklarına değinildi.

 


925 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.