Öğretmenlere Yönelik Proje Tamamlandı

Öğretmenlere Yönelik Proje Tamamlandı
18.05.2023
890
A+
A-

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile “Uzaktan Eğitimle Arapça Metin Okumaları Projesi Sertifika Töreni” yapıldı.

Tören, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yakup Kalaycı, proje kapsamında ders veren akademisyenler ve projede gönüllü olarak yer alan öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirildi.

SAÜ İlahiyat Fakültesi ile Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında daha önce imzalanan Eğitimde İş Birliği Protokolü çerçevesinde hayata geçirilen ve bu öğretim yılında üçüncüsü gerçekleştirilen proje kapsamında Sakarya’daki İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Arapça branşlarında görev yapan gönüllü öğretmenler için 8 haftalık Arapça Metin Okuma Programı düzenlendi. Öğretmenlerin yaptıkları tercihlere göre belirlenen dersler, İlahiyat Fakültesi hocaları Prof. Dr. Hayati Yılmaz, Prof. Dr. Osman Güman, Dr. Öğr. Üyesi Bayram Demircigil, Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül Mete, Dr. Zehra Özli ve Öğr. Gör. Reda Elsayed tarafından verildi.

Törende konuşan ve Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın selamlarını ileten İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yakup Kalaycı, projeden ve öğretmenlerin gönüllü katılımından dolayı duydukları memnuniyeti ifade etti ve SAÜ İlahiyat Fakültesi Dekanlığına, projede ders veren hocalara ve katılımcı öğretmenlere teşekkür etti.

İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı konuşmasına öğretmenlik mesleğinin ne kadar önemli olduğunu en iyi anlatan ifade Merhum Nurettin Topçu’nun “Dünyada hiçbir fetih, kaderin sırrına vakıf olanlar için, sınıf kapısını açmak kadar şerefli değildir” sözüdür diyerek başladı. Prof. Bostancı, üç yıl önce başlanan projenin devam ediyor olmasının, öğretmenlerin kendilerini daha da geliştirme amacıyla böyle bir projede yer almalarının ve azimle devam edip tamamlamalarının çok önemli ve Sakarya eğitimi adına umut verici olduğun söyledi. Projenin diğer şehirlerdeki İlahiyat Fakülteleri için de örnek olabileceğinin altını çizen Dekan Bostancı, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’ya, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yakup Kalaycı’ya, Fakültelerinden projenin koordinesinde yer alan Dr. Öğr. Üyesi Şükrü Şirin ve Dr. Öğretim Üyesi Ziya Erdinç’e, koordinede görev alan öğretmenlere, dersleri veren akademisyenlere ve katılımcı öğretmenlere teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Tören, projede ders veren akademisyenlere plaketlerinin ve dersleri başarıyla tamamlayan öğretmenlere sertifikalarının verilmesinin ardından sona erdi.


890 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.