Öğrencilerimizden Gururlandıran Başarı

Öğrencilerimizden Gururlandıran Başarı
24.03.2023
3.936
A+
A-

Sakarya Üniversitesi model uydu takımı “Turkish Defenders”, Amerikan Uzay Topluluğu (AAS) tarafından düzenlenen ve Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından desteklenen CANSAT uydu yarışmasında, ilk aşamayı dünya takımları arasında ilk 20’de tamamlayıp büyük bir başarıya imza attı.

Sakarya Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulan Turkish Defenders takımı haziran ayında Amerika Birleşik Devletleri’nin Virginia eyaletinde yapılacak CANSAT uydu yarışmasına yarışmaya davet edildi. Uydu fırlatımı için yaklaşık 10 aydır ter döken ekip üyeleri başarının tesadüf olmadığını, insanın istediği şeye odaklanıp yapabileceğine olan inancı tam olduğu müddetçe her şeyi başarabileceğini söyledi.

“Büyük bir başarıya ulaştık”

Takımın Akademik Danışmanı Prof. Dr. Uğur Arifoğlu, “Ekip uzun zamandır gecesini gündüzüne katmakta. Yaklaşık 10 aylık emeğin meyvelerini almaya başlıyoruz. Dünya genelinde ilk 20’ye girerek büyük bir başarıya ulaştık.” dedi. Takım kaptanı Yusuf Akpınar ise, “Her başarılı projenin ardında yatan 3 temel unsur vardır: İyi bir ekip, sıkı çalışmak ve sponsorluk. Şimdiye kadar olan süreci başarı ile tamamladık ancak sürecin sağlıklı ilerleyebilmesi ve ekibimizin, ülkemizi uluslararası arenada en iyi şekilde temsil edebilmesi için sponsorluk konusunda desteğe ihtiyacımız var ve bu konuda çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

Üniversitemizi Amerika’da temsil edecek Turkish Defenders Takımı; Akademik Danışman Prof. Dr Uğur Arifoğlu, takım kaptanı Yusuf Akpınar, ekip üyeleri Talha Türker, Furkan Özdemir, Musab İbrahim Elibol, Sercan Öztürk, Aslan Aldagesstani ve Abdullah Agah Özdemir’den oluşuyor.


3.936 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.