MSCA Değişim Programı Tecrübe Paylaşımı Etkinliği Düzenlendi

MSCA Değişim Programı Tecrübe Paylaşımı Etkinliği Düzenlendi
31.10.2023
639
A+
A-

MSCA DEĞİŞİM PROGRAMI TECRÜBE PAYLAŞIMI ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Marie Skłodowska-Curie Eylemleri (MSCA) Personel Değişim Programı’na ilişkin tecrübe paylaşımı etkinliğine katılan Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özge Andiç Çakır, proje başvuru ve yürütme sürecine ilişkin deneyimlerini paylaştı.

Araştırma Dekanlığı tarafından çevrim içi olarak düzenlenen MSCA Personel Değişimi (Staff Exchange) Tecrübe Paylaşımı etkinliğine, Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özge Andiç Çakır katıldı.

Geçtiğimiz yıl, MSCA Personel Değişimi Programı kapsamında, Virtual Innovative Learning Laboratories for Global Engineering Education (VILLAGE) adlı projesi ile hibe almaya hak kazanan Dr. Çakır, Staff Exchange Programı’na ve projesine ilişkin tecrübelerini üniversitemizin öğretim üyeleri ile paylaştı.

“Program Kariyer Gelişimi için Çok Önemli”

Programın araştırma, teknik ve idari personel değişimlerinin yapılması ve böylece sektörler arası bilgi transferi sağlanmasını hedeflediğini vurgulayan Dr. Çakır, programa dahil olacak kişilerin kurum personeli olması gerektiğinin altını çizdi. Programın araştırmacıların kariyer gelişimi için önemli bir yere sahip olduğunu “Program, disiplinler arası bir anlayış çerçevesinde bütün alanlara açık bir yaklaşıma sahip. Başvuru sahipleri araştırma alanını seçerken yönteme dikkat etmeli.” sözleriyle ifade etti.

Toplantıya katılan akademisyenlerimiz, verimli geçen tecrübe paylaşımı etkinliğinin ardından Sakarya Üniversitesi Araştırma Dekanlığına memnuniyetlerini iletti.

 
639 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.