Mevlana’ya Göre Başarının Sırrı

Mevlana’ya Göre Başarının Sırrı
25.12.2011
866
A+
A-

Mesnevihan Nur Artıran Hz. Mevlana’ya göre başarılı olmanın birinci şartı gönülden istemek, ikinci şartı ise pozitif düşünmektir dedi.

Mevlana Haftası nedeniyle Sakarya Üniversitesi ve Hendek Belediyesi tarafından ‘Hz Mevlana´Ya Göre Başarılı Olmanın Sırları’ konulu etkinlik düzenlendi.

Sakarya Üniversitesi ve Hendek Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Hz Mevlana´ya Göre Başarılı Olmanın Sırları’ konulu program 23 Aralık Cuma günü Hendek Ticaret Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Yoğun ilginin olduğu programa Mesnevihan Nur Artıran konuşmacı olarak katılırken, Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğretim Görevlisi Neyzen Cengiz Atlan ve arkadaşları bir konser verdi.

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci´nin programı nedeniyle katılamadığı gecede, Başkan Vekili Arif Tiryaki, bir selamlama konuşması yaptı. Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü İsmail Güleç de, katılımcıları selamlayarak, programa desteklerinden dolayı Hendek Belediye Başkanı Ali İnci´ye ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Mesnevihan Nur Artıran, Hz Mevlana´ya göre başarılı olmanın sırlarını anlatarak “Ne istediğinizi bilin ve onu arayın. Mevlana mesnevisinde gençlere önerilerde bulunur. Mevlana´ya göre başarının birinci şartı gönülden istemektir. İkinci şartı ise pozitif düşünmek. Gönülden istemenin ve güzel düşünmenin başarıya olumlu etkisi vardır. Herhangi bir şeyi çok istediğinizde ilk önce ona ulaşmak için aramalıyız. Mevlana ´Arayan aradığını mutlaka bulur´ der. İstediğinize iki elle sarılın. Çünkü başarıya götüren en büyük kılavuz istemektir. Bizler bu arayıştan yorulup, vazgeçmedikçe mutlaka hedefe ulaşırız. Başarılı olmak için mutlaka çalışmak gerekir. Çalışmak başarının en temel sırrıdır ” Dedi.

Daha sonra, Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğretim Görevlisi Neyzen Cengiz Atlan ve arkadaşları tarafından Mevlevi ilahileri ve sema gösterileri yapıldı.

Program sonunda Mesnevihan Nur Artıran ve Neyzen Cengiz Atlan´a çiçek verildi.

26/12/2011 – Haber Merkezi

 
866 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.