Kariyer Zirvesi

Kariyer Zirvesi
03.10.2013
520
A+
A-

Sakarya Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar Topluluğu tarafından “Kariyer Zirvesi” düzenlendi.

Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde Bilimsel Araştırmalar Topluluğu kurucusu ve Girişimcilik Uzmanı Burak Zengin’in katılımıyla “Kariyer Zirvesi” isimli etkinlik düzenlendi.

Sakarya Üniversitesi’nde gördüğü lisans eğitimi boyunca okulun kişisel gelişimine ne denli katlılar yaptığını katılımcılarla paylaşma imkânı bulan Zengin, kariyer alanında görkemli bir konferansa katılmanın kendisinde oluşturduğu memnuniyeti dile getirdi.

Lisans Mezunu Olmak Yeterli Değil

Öğrencilerin üniversiteyi yeterince iyi kullanıp bilgiyi almaya yanaşmadıklarından yakınan Zengin, “üniversiteler öğrencilere bir şeyler öğretmek için değil, öğrencilerin bulundukları kurumdan istediklerini alabilmeyi öğretmek için varlar. Lisans mezunu olmak mesele değil, bir şekilde okul biter. Önemli olan senin okuldan ne aldığındır” diye konuştu.

Tecrübelerini öğrencilerle paylaşan Zengin, öğrencilerin de sorularını yanıtlayarak iş hayatından beklentilerin çözümlemesini yaptı. CV hazırlama tekniklerine de değinerek, etkili bir iş yaşamına atılmanın doğru hazırlanmış bir CV’den geçtiğinin altını çizdi.

03/10/2013 – CP
520 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.