07.05.2024
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Devlet Konservatuvarı, Sanat Etkinlikleri kapsamında “Dünya Akordeon...
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İlahiyat Fakültesinde Dr. Tahir Çağman tarafından Neyzen Salih Dede’nin saz eserlerinden oluşan bir ney konseri verildi.
SAÜ İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşen ve büyük ilgi toplayan programa, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
Konserin başında neyzen ve bestekâr Salih Dede’nin hayatı hakkında bilgi veren Dr. Çağman, Salih Dede’nin uşşak, neveser, şehnâz, sabâ, revaknümâ, ısfahan, acem-aşiran, pençgâh, hicazkâr, tâhir ve hüseynî makamında bestelediği saz eserlerini icra etti.
554 kez görüntülendi.