İlahiyat Fakültesi’nde Hazırlık Sınıfları Tanışma ve Bilgilendirme Toplantısı

İlahiyat Fakültesi’nde Hazırlık Sınıfları Tanışma ve Bilgilendirme Toplantısı
02.10.2017
951
A+
A-

SAÜ İlahiyat Fakültesi’nde hazırlık sınıfları tanışma ve bilgilendirme toplantısı geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

SAÜ İlahiyat Fakültesi Hakkı Ekşi Konferans salonunda düzenlenen programa SAÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı, Temel İslam Bilimleri bölüm başkanı Prof. Dr. Hacı Mehmet Günay, hazırlık sınıfı derslerine girecek öğretim elemanları ve hazırlık sınıfı öğrencileri katıldı. Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışması üçüncüsü Durmuş Bulut’un Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını Dekan Prof. Dr. Ahmet Bostancı yaptı.

Prof. Dr. Bostancı, fakülteyi kazanan öğrencileri tebrik etti ve faydalı bilgiler tahsil etmeleri temennisinde bulundu. SAU İlahiyat Fakültesi’nin Türkiye’nin en başarılı ilahiyat fakültelerinden olduğunu belirten Bostancı, öğrencilere doğru bir tercih yaptıklarını ifade etti. Bostancı, “SAU İlahiyat Fakültesi çok iyi bir hazırlık kadrosuna sahip, öğrencilerden tek beklentimiz çalışmak ve gayret etmek.” dedi. Bostancı, hazırlık sınıfları koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Hamza Ermiş başta olmak üzere, hazırlık sınıflarında derse girecek olan öğretim elemanlarına teşekkürlerini sunarak sözünü sona erdirdi.

SAU İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri bölüm başkanı Prof. Dr. Günay, öğrencilerin motivasyonlarını yüksek gördüğünü belirtti ve öğrencilere başarılar diledi. Ardından hazırlık sınıfları koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Hamza Ermiş, hazırlık sınıfı süreci, yıl içinde yapılacak faaliyetler ve yurtdışı kursları hakkında öğrencileri bilgilendirdi. Daha sonra Arapça öğrenimine yönelik faaliyetleriyle tanınan Mültekâ Lügati’d-Dâd kulübünün önceki yıllarda gerçekleştirdiği etkinliklerin yer aldığı bir sunum izletildi. Sunumun ardından hazırlık sınıflarında derse girecek öğretim elemanları sahneye davet edildiler. Öğretim elemanları kendileri tanıtarak öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu.

Yurtdışı faaliyetleriyle ilgili sunum gösterisiyle devam eden program, geçen yıl hazırlık sınıfları ikincisi Elif Aleyna Kara’nın öğrencilere yönelik tavsiyelerini içeren konuşması ve geçen yıl hazırlık sınıflarında dereceye giren öğrencilere hediye takdim edilmesiyle sona erdi.

02.10.2017 – YC


951 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.