İlahiyat Fakültesi Öğrenci Topluluklarından Kitap Bağışı Kampanyası

İlahiyat Fakültesi Öğrenci Topluluklarından Kitap Bağışı Kampanyası
06.04.2022
1.813
A+
A-

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ndeki öğrenci toplulukları, 2017 ve 2018’de yaşanan depremlerden dolayı hâlen konteynerlerde eğitime devam eden ve 2022 yılı mayıs ayında yeni binasına geçmeyi planlayan Adıyaman Samsat Anadolu İmam Hatip Lisesi kütüphanesi için kitap bağış kampanyası düzenledi.

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 2019 mezunlarından, Samsat Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğretmenlik yapmakta olan Yasin Karaarslan’ın talebi üzerine “Bir Kitap Bir Umut” sloganıyla başlatılan kampanyaya Arapça Öğrenci Topluluğu (Mülteka lügâti’d-dât), Güzel İşler Öğrenci Topluluğu, Son Peygamber Öğrenci Topluluğu, Keşfi Kadim Öğrenci Topluluğu, Akademik Düşünce Eğitim Medeniyet Öğrenci Topluluğu ve Dört Kapı Öğrenci Topluluğu katıldı.

“Okulum ve öğrencilerim adına teşekkür ediyorum”

Bir ay süren kampanya sonucunda fakülte öğrencilerinin ve hocalarının bağışları ile toplanan kitaplar, Adıyaman Samsat Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne gönderildi. Talebi üzerine böyle bir kampanya başlatılmasından dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Yasin Karaarslan, “Mezun olduğum fakültemin beni yalnız bırakmaması, meslek hayatımda da desteklemesi beni çok duygulandırdı ve onore etti. Bağış kampanyasını düzenleyen öğrenci topluluklarına ve bağış yapan herkese okulum ve öğrencilerim adına çok teşekkür ediyorum.” diyerek duygularını ifade etti.


1.813 kez görüntülendi.
ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.