Hukuk Fakültesi Selim Kiraz’ı Şehadetinin Yedinci Yılında Unutmadı

Hukuk Fakültesi Selim Kiraz’ı Şehadetinin Yedinci Yılında Unutmadı
31.03.2022
1.164
A+
A-

Çağlayan Adliyesinde görevi başındayken 31 Mart 2015 tarihinde teröristler tarafından şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz’ı Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Hukuk Fakültesi, şehadetinin 7. yılında unutmadı.

SAÜ Hukuk Fakültesi resmî twitter hesabında Adalet savunucusu olan şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’ı unutmadığını, onun izinden giden, hukukun üstünlüğüne inanmış ve adaletin hizmetinde hukukçular yetiştirmek için azimle çalıştıklarını ifade etti. Paylaşımda şu ifadeler kullanıldı:

“31 Mart 2015 tarihinde Çağlayan Adliyesinde görevi başında iken vatan haini teröristler tarafından hunharca katledilen Şehit Mehmet Selim Kiraz’ı şehadetinin 7. yılında rahmetle anıyoruz.

Onurlu bir adalet savunucusu olan merhum Savcımızı unutmadığımızı, O’nun izinden giden, hukukun üstünlüğüne inanmış ve adaletin hizmetinde hukukçular yetiştirmek için Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi olarak azimle çalıştığımızı ifade ederiz.

Bu vesile ile tüm şehitlerimizi de rahmet ve minnetle yad ediyoruz”

Selim Kiraz Kimdir?

Mehmet Selim Kiraz, 1969 yılında Siirt’e bağlı Kayaboğaz köyünde dünyaya geldi. 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 2014 yılında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu’nda görevlendirildi. Berkin Elvan’ın ölümüne ilişkin soruşturmayı da yürüten Kiraz, avukat gibi hareket ederek Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayına giren terör örgütü üyeleri Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol tarafından adliyedeki odasında rehin alındı. Silah seslerinin duyulmasından bir süre sonra vurulduğu anlaşılan Kiraz, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Operasyonun ardından ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan 46 yaşındaki savcı Kiraz hayatını kaybetti.


1.164 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.