Global Türk Teknolojisi Sunny

Global Türk Teknolojisi Sunny
18.12.2019
1.560
A+
A-

Sakarya Üniversitesi 21 Gün 37 Derece İş Topluluğu tarafından “Global Türk Teknolojisi Sunny” adlı bir konferans düzenlendi.

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen konferansa Sunny Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca konuşmacı olarak katıldı. Konuşmasına kişisel bir girişimci olarak hayata atılan babası Hayrettin Atmaca’dan söz ederek başlayan Adem Atmaca, babasının Hong Kong’da bir yol üzerinde satılan walkman ile teknoloji alanında yerli üretim yapan Sunny markasının temellerini attığını söyledi.

Markanın, ürettiği elektronik ürünler sayesinde Türkiye’nin üçüncü büyük elektronik üreticisi koltuğuna oturduğunu belirten Atmaca, “Şu anda ülkemizin bize verdiği imkânlarla Sunny’yi yazılım, elektronik, mekanik, endüstriyel tasarım anlamında yerli olarak maksimum seviyeye çıkaran bir firmayız” dedi.

“Ar-Ge bağımsızlık ve özgürlüktür”

Ar-Ge’nin önemini vurgulayan Atmaca, “Ar-Ge demek bağımsızlık ve özgürlük demektir. Eğer Ar-Ge’si tasarımı ve kodları size ait olmayan bir ürünse, siz bir yere bağımlısınız demektir” ifadelerini kullandı. Çalışanlarının yüzde 60’ının kadın olduğunu söyleyen Atmaca, “Kendi fabrikamız dâhilinde bulunun Ar-Ge merkezimizde 100 mühendislerimizle ürünlerimizi geliştirmekteyiz. Üretim aşamasında ithal etmekte olduğumuz hammadde haricinde hemen hemen her şeyi Türkiye’de yapıyoruz. Tüketicinin taleplerini iyi analiz eden beklentilerin ne olduğu, ne yönde olması gerektiği, ne tür bir ürün hazırlanması gerektiği gibi fikir aşamasından üretim aşamasına kadar her şeyi kendi imkânlarımız dâhilinde yapabilir hale geldik” şeklinde konuştu.

“Öngörülü olmak”

Girişimden ve girişimciliğin öneminden bahseden Atmaca, “Mesele çok ya da az kazanmaktan öte yaptığın işi severek yapmak ve onun bütün sorumluluklarını yerine getirmektir. Girişimcilikte öngörülü olmak gerekir. Ne gibi problemler olabileceği ve bunun çözümlenmesinde hangi yolların izlenmesi gerektiği tespit edilmeli ve nasıl bir yatırım yapılması gerektiği belirlenmelidir” dedi.

Konferans soru cevap kısmının ardından sona erdi.

18.12.2019 / Merve Kurtulan


1.560 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.