Gıda Günleri Semineri Düzenlendi

Gıda Günleri Semineri Düzenlendi
31.03.2022
1.167
A+
A-

Sakarya Üniversitesi Gıda Mühendisliği Öğrenci Topluluğu ‘Gıda Günleri’ isimli bir program düzenledi. Programda yedi farklı oturumda gıda sektöründe kariyer, iş geliştirme, satış, Ar-Ge ve gıda kalitesi gibi çeşitli konular sektörün uzmanlarınca anlatıldı.

Programın ilk konuşmasını Oğuz Gıda Ar-Ge Müdürü Esra Karabulut ve Oğuz Gıda İhracat Yöneticisi Deniz Özkan yaptı. Oğuz Gıda İhracat Yöneticisi Deniz Özkan konuşmasına başlarken özgüvene vurgu yaparak, “Yeter ki kendinize inanın ve yeni bilgilere aç olun.” dedi.

İhracatın gittikçe arttığını belirten Özkan, “99 ülkeye ihracat yapıyoruz ayrıca zaman zaman bu sayı 110’a kadar çıkıyor” ifadelerinde bulundu.

Konuşmasına sektördeki yere dikkat çeken Özkan, “Dünya genelinde 3 bölge içecek sektöründe oldukça güçlüdür ve bu 3 ülke Türkiye, İspanya ve Brezilya.” dedi ve ekledi, “Büyük üreticiler artık Türkiye’den ürün talep ediyor, bu durum bizi her geçen gün öne çıkartıyor.”

“Şansınızı kendiniz yaratıyorsunuz”

Bir sonraki konuk olan Sakarya Üniversitesi Gıda Mühendisi mezunu olan Yemeksepeti Banabi Satın Alma Yöneticisi Gizem Koç, “Nelerin bizi mutlu ettiğini anlamamız gerekiyor” sözleriyle konuşmasına başladı. Konuşmasına imkânı ve şansı kişinin kendisinin oluşturduğunu söyleyen Koç, “Şansınızı kendiniz yaratıyorsunuz, bu hayatta yapmak istediğiniz bir şey varsa oradaki şansı siz yaratıyorsunuz” dedi ve ekledi “Bunların gerçekleşmesi için çok istemek gerekiyor.” dedi.

“Yabancı dil öğrenmeye önem verin”

Konuşmasına iletişim ve dil öğrenmenin önemine vurgu yapan Gizem Koç, “Üniversite döneminde mutlaka bir dil öğrenin, sonraya bırakmayın” sözlerine ek olarak “İş hayatında uluslararası bir firmada çalışırsanız çoğunlukla Türkçe konuşmuyorsunuz, yazılı veya sözlü fark etmeden İngilizce konuşuyorsunuz.” ifadesini kullandı.

Haber – Fotoğraf: Zekeriya Kaan Uçar
1.167 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.