Genç Sanatçılar Ödüllendirildi

21 Aralık 2012

Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen ‘3.Uluslararası Gizem Frit Seramik Yarışması’nın kazananları belli oldu.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi ve Gizem Frit Seramik işbirliğiyle bu yıl üçüncüsünü düzenlenen ‘Uluslararası Gizem Frit Seramik Yarışması’nın kazananları belli oldu. SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Dekanı Prof. Nilgün Bilge ve Gizem Frit A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Ballık’ın katılımlıya açılan serginin ardından yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi.

Her Yıl İlgi Daha Fazla Artıyor

Her yıl ilginin daha fazla arttığı yarışmaya geçen yıla göre daha fazla aday eser gönderildi. Eserlerin niteliklerinde de önemli bir gelişme olduğunu belirten GSF Dekanı Prof. Nilgün Bilge, bütün eserlerin sanatsal yönden çok kaliteli olduğunu jüri olarak dereceye girenleri belirmede zorlandıklarını belirtti.

5000 TL Ödül

Türkiye dışından El Salvador ve İran gibi ülkeler dahil 148 eserin yarıştığı yarışmada birinciliğe Anadolu Üniversitesi’nden Sibel Yeşil’in çalışması layık görüldü. Depremi konu edindiği ‘Deprem’ adlı özgün çalışmasıyla 5000 TL’lik Birincilik ödülüne layık görüldü. Yeşil, plaketini SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ın elinden alırken, 5000 Türk Lirası birincilik ödülünü ise Gizem Frit A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Ballık verdi.

Yarışmada ikinci olan Mimar Sinan Üniversitesi’nden Mine Poyraz ise, plaket ve 3000 TL para ödülünü Tolga Ballık’ın elinden aldı. Dereceye giren diğer adaylar ve ödülleri şöyle: Üçüncülük Ödülünü kazanan Adem Tuğuç’a 2000 TL,  Mansiyon ödüllerine layık görülen Gamze Yoncacı, Duygu Arı ve Dicle Öney’e 1000 TL ve SAÜ Kurum Özel Ödülü sahibi Emre Ekici’ye 750 TL para ödülleri verildi.

Ödüllerin ardından genç sanatçı adayların eserlerinin yer aldığı sergi açılışı yapıldı. GSF Sanat Galerisi’nde sergilenen eserlere üniversite içinden ve dışından katılımcılar yoğun ilgi gösterdi.

Yarışmaya katılan eserlerin yer aldığı sergi, 1 Ocak 2013 tarihine kadar sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

21/12/2012 – AB

274 kez görüntülendi.
21 Aralık 2012 - 10:53