E-TPOHS Projesi Gerçekleştirildi

E-TPOHS Projesi Gerçekleştirildi
22.09.2012
389
A+
A-

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Endüstri Mühendisliği Bölümü tarafından yürütülen ‘İş Sağlığı ve Güvenliği İçin E-Eğitim Platformu’ projesi pilot uygulaması gerçekleştirildi.

SAÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdulkadir Hızıroğlu tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen ‘İş Sağlığı ve Güvenliği için E-Eğitim Platformu (e-TPOHS)’ projesinin pilot uygulaması 10-12 Eylül tarihleri arasında Sakarya Üniversitesi Merkez Laboratuvarlarında gerçekleştirildi.

Uygulama kapsamında eğitimlere katılan, inşaat, metal, madencilik gibi çeşitli sektörlerden KOBİ işvereni ve çalışanı 110 kişiye sertifika verildi.

İş sağlığı ve güvenliğine yönelik farkındalığının arttırılması, meydana gelebilecek hastalıklar, kazalar ve ölümlerin azaltılması için hazırlanan e-TPOHS Platformu Avrupa Birliği tarafından desteklenen 294 bin Euro’luk bir proje. İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO), Dayal Mimarlık, Fransa Vaucluse Esnaf ve El Sanatları Odası, Slovakya ve Bulgaristan’dan danışmanlık şirketleri projenin yerli ve yabancı ortaklarını oluşturuyor.

İş Sağlığı ve Güvenliği için E-Eğitim Platformu Projesi Kapanış Konferansı 4 Ekim 2012 tarihinde SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılacak.

22/09/2012 – HM


389 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.