Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, Öğrencilerle Bir Araya Geldi
13.05.2022
852
A+
A-

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan Sakarya Üniversitesi (SAÜ) tarafından düzenlenen bilim, kitap, sanat, film, spor ve kariyer festivali SAÜFEST’te öğrencilerle bir araya geldi.

Bilal Erdoğan Kahve Keyfi’nde gerçekleştirilen söyleşide konfederasyon olarak birçok milletten geleneksel oyunların bilinirliklerinin artması için çalıştıklarını ifade etti. Ülkenin gelişmesi için gençlerin değerlere sahip çıkmasını ve katkı sağlamaları gerektiğini vurguladı.

Türk ve İslam medeniyetlerinin geniş bir tarihe sahip olduğunu söyleyen Erdoğan geçmişteki olaylara bakarak ilerlemenin gericilik olmadığını dile getirdi. Batı’nın Türkiye’nin gelişmesini ve ekonomisinin iyi olmasını istemediğini söyleyen Erdoğan, “Bu bir sorun değil, dünyada bütün ülkeler bu şekilde birbirleriyle yarış hâlinde. Avrupa’nın kendi ülkeleri de bu yarışın içinde. Dünya savaşlarını kendi aralarında yaptılar zaten. Dolayısıyla biz bize biçilmek istenen rolleri kabul etmeyeceğiz ve Türkiye’nin ekonomik olarak daha güçlü olması için çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Sıkıntılı bir dönemden geçildiğini belirten Erdoğan, “Kovid-19 salgını 2008 krizi etkilerine eklendi. Salgının bittiğini savaşla anladık. Savaş da o krizin etkilerini daha da büyütecek. Böyle bir dönemin bütün dünya sancılarını yaşarken biz de bundan etkileniyoruz. Bu tür dönemler bizim gibi lokasyon, coğrafya, insan kaynağı, nüfusu, bağlantıları, dünyadaki konumu itibarıyla ciddi potansiyeli olan ülkeler için çok büyük bir fırsat dönemidir. Bunun sizler farkında olun, bu fırsatların kullanılmasının takipçisi olun. Türkiye bu evreden güçlenerek çıkacaktır ama çıkması için çalışmamız lazım.” dedi.

Bilal Erdoğan, gençlere Nuri Demirdağ, Vecihi Hürkuş, Aziz Sancar ve Oktay Sinanoğlu gibi değerli isimlerin hikâyelerini okuyup onları örnek almaları gerektiği tavsiyesinde bulundu.


852 kez görüntülendi.
ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.