Akademisyenimizin Projesi Uluslararası İş Birliği Kapsamında Yürütülecek

Akademisyenimizin Projesi Uluslararası İş Birliği Kapsamında Yürütülecek

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Semanur Yıldız’ın yürütücülüğünü yaptığı “Değişen İklim Koşullarına Karşı Tarımsal Ürün Direncinin ve Gıda Güvenliği’nin Arttırılması İçin Zorlu Çevresel Koşullardan Mikrobiyomların Deşifre Edilmesi” isimli MiCroResi projesi TÜBİTAK 1071 programı çerçevesinde desteklenecek.

EU-CELAC 2022 çağrısı çerçevesinde çoklu iş birliği kapsamındaki MiCroResi projesi Peru (Universidad Nacional Toribio Rodriguez de Mendoza) koordinatörlüğünde Bolivya, İtalya, İspanya ve Türkiye’nin iş birliğinde yürütülecek.

İklim değişikliğine karşı domates dayanımının arttırılması, biyoçeşitliliğin korunması ve ürün kalitesinin iyileştirilmesi yönünde çalışmaların yapılacağı projenin Türkiye’deki liderliğini SAÜ Gıda Mühendisliği Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Semanur Yıldız üstlendi. Proje ekibinde hem SAÜ Gıda Mühendisliği Bölümü ve Kimya Bölümünden hem de Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Ziraat Fakültesi ve Teknoloji Fakültesinden araştırmacılar yer alacak. 3 yıl sürecek olan bu projede disiplinler arası bir çalışma gerçekleştirilecek.


2.303 kez görüntülendi.
ETİKETLER:
YORUMLAR

  1. Gürbüz YILDIZ dedi ki:

    Başarılar diliyorum