“22’den 22’ye” Sergisiyle Büyük Taarruzun 100. Yılı Anıldı

“22’den 22’ye” Sergisiyle Büyük Taarruzun 100. Yılı Anıldı
21.11.2022
819
A+
A-

Sakarya Üniversitesi (SAÜ)’nin ev sahipliği yaptığı “22’den 22’ye” temalı Uluslararası Afiş Tasarım Yarışması Sergisinin açılışını Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al ve Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal gerçekleştirdi.  Sergi açılışı öncesi DPÜ Rektörü Prof. Dr. Uysal  Rektör Al’ı ziyaret ederek iki üniversitenin ortaklaşa yürüttüğü çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundular. Rektör Uysal, Rektör Al’a yeni görevinde başarılar dileyerek çalışmalarından dolayı tebrik etti.

SAÜ Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Sanat Galerisinde gerçekleştirilen serginin açılışına; Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, SAÜ Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tahsin Turgay, Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Mercin, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin 30 Ağustos 2022 Zafer Bayramı haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği uluslararası afiş yarışmasında; şehitlerin anılması ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının gösterdiği milli mücadele konusunda farkındalık oluşturulmasının 30 Ağustos Destanının gelecek kuşaklara görsel bir kültür mirası olarak aktarılması amaçlandı.

Serginin açılışında bir konuşma yapan Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, gençlere 30 Ağustos Zaferinin ruhunu anlatmak düşüncesiyle yola çıktıklarını belirterek iş birliğinde emeği geçen Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal’a teşekkür etti.

“22’den 22’ye” temalı sergiyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadığını söyleyen Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal üniversite olarak böyle bir sergi düzenlemekten memnun olduklarını dile getirdi. Kurtuluş savaşını en iyi şekilde gençlere aktarmakla zorunlu olduklarını vurgulayan Prof. Dr. Uysal amaçlarının istikbale sanatla dertlerini anlatmak olduğunu aktardı. Teknoloji ve bilim muharebelerinden bahseden Prof. Dr. Uysal sergide emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Mercin konuşmasında yarışmanın uluslararası düzeydeki hikâyesini ve serginin amacını anlattı. Prof. Dr. Mercin sergiye destek verdikleri için Sakarya Üniversitesi ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi rektörlerine, dekanlarına ve sergide emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sergi, 27 Kasım 2022 tarihine kadar ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

Haber: Buse Sıla Senemcan

Fotoğraf: Furkan Uslu

 
819 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.