Yedincioğul Şiir Akşamları

21 Şubat 2019

Sakarya Üniversitesi’nin katkıları ile Adabilim Okulları tarafından “Yedincioğul Şiir Akşamları” etkinliği düzenlendi.

Bu yıl 5’incisi düzenlenen “Yedincioğul Şiir Akşamları” etkinliği,  Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz, Adabilim Okulları yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımı ile Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Türk edebiyatının seçkin eserlerinin seslendirildiği şiir gecesi etkinliğinin orkestrasında da Adabilim Okulları öğrencileri yer aldı.

Etkinliğe katılan Şair Mevlana İdris, henüz yayınlanmamış olan “Anne” isimli şiirini ilk kez Yedincioğul Şiir Akşamları etkinliğinde dinleyiciler ile paylaştı. Konuşmasının ardından Şair Mevlana İdris’e, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz tarafından hediye takdim edildi.

Etkinliğin sonunda Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Şahin’e Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan tarafından bir hediye takdim edildi.

Yedincioğul Şiir Akşamları gecesi katılımcıların büyük beğenisini topladı.

20.02.2019 – YC

319 kez görüntülendi.
21 Şubat 2019 - 16:20