Uluslararası Üniversite

19 Temmuz 2019

GENİŞ ULUSLARARASI ÖĞRENCİ YELPAZESİ

Sakarya Üniversitesi, 60 ülkeden yaklaşık 4 bin öğrenciye eğitim vererek her geçen gün uluslararası bir üniversite olma yolunda hızla ilerliyor.

Uluslarasılaşma alanında sayının ve kalitenin artırılması gerektiğine dikkat çeken Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, bu kapsamda Uluslararası Öğrenci Merkezi kurduklarını ve bu merkez sayesinde başarılı uluslararası öğrencileri üniversiteye çekmek istediklerini söyledi. Uluslararası Öğrenci Merkezince özellikle Balkan ülkelerinde çalışmalar yapacaklarını belirten Savaşan, bu bölgeden en iyi öğrencilerin Sakarya Üniversitesinde eğitim almalarını sağlamayı amaçladıklarını ifade etti.

AVRUPA’DAN ASYA’YA 40 ÜLKE 240 ÜNİVERSİTE İLE ÖĞRENCİ DEĞİŞİMİ

Sakarya Üniversitesi’nin, Erasmus ve Mevlana öğrenci değişim programları çerçevesinde 40 ülkede, 240 üniversite ile anlaşması bulunuyor. Sakarya Üniversitesi, Türkiye’de Erasmus öğrenci değişim programlarına en fazla bütçe ayıran üniversite olmanın yanısıra, bu sayede yurtdışına en fazla öğrenci gönderen ikinci üniversite durumunda.

Erasmus programıyla ilgili ayrıntılı bilgiye http://www.erasmus.sakarya.edu.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Mevlana Değişim Programı ile ilgili ayrıntılı bilgiye http://www.mevlana.sakarya.edu.tr/adresinden ulaşabilirsiniz.

YURTDIŞINA EN ÇOK ÖĞRENCİ GÖNDEREN ÜNİVERSİTE

Sakarya Üniversitesi, Türkiye’de Erasmus öğrenci değişim programlarına en fazla bütçe ayıran üniversitelerden birisi olmanın yanı sıra, bu sayede ikili anlaşmalar çerçevesinde yurtdışına en fazla öğrenci gönderen üniversiteler arasında.

934 kez görüntülendi.
19 Temmuz 2019 - 11:18