Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Sakarya 35°C
Sıcak

İşletme Enstitüsünde Devir Teslim

İşletme Enstitüsünde Devir Teslim
18.08.2020
45.140
A+
A-

Sakarya Üniversitesi İşletme Enstitüsü müdürlüğüne Prof. Dr. Mahmut Akbolat atandı.

Enstitüsü Müdürlüğü görevini yürüten Prof. Dr. Mustafa Cahit Ungan, düzenlenen törenle görevini Prof. Dr. Mahmut Akbolat’a devretti.

İşletme Enstitüsünde gerçekleştirilen devir teslim törenine Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hatem Akbulut ve Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç, Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Yaşar Kahraman ve enstitü personeli katıldı.

Prof. Dr. Mahmut Akbolat kimdir?

1964 Yılında Yozgat/ Sorgun’da dünyaya gelen Mahmut Akbolat, lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi sağlık idaresi bölümünde tamamlamıştır. Yüksek Lisans eğitimini Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsünde “Sağlık Hizmetlerinde Toplam Kalite Yönetimi: Turhal Devlet Hastanesi Örneği”, doktora eğitimi Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü işletme anabilim dalı yönetim ve organizasyon bilim dalında “Türkiye Sağlık Sektöründe Rekabet Stratejileri: Hastaneler Üzerine Bir Araştırma” adlı tez çalışmaları ile tamamlamıştır.

1996 yılına kadar sağlık teşkilatında görev yapan Akbolat, akademik kariyerine 1996 yılında Gaziosmanpaşa Üniversitesi Turhal Sağlık Hizmetleri MYO’da öğretim görevlisi olarak başlamıştır. 1998 yılından 2011 yılında kadar Sakarya Üniversitesi Sağlık Hizmetleri MYO’da öğretim görevlisi kadrosunda görev yapmış olup; 2011 yılında Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi sağlık yönetimi bölümüne yardımcı doçent olarak atanmıştır. Aynı bölümde 2015 yılında doçent ve 2019 yılında profesör unvanını almıştır. 2011-2015 yılları arasında sağlık yönetimi bölümünde bölüm başkan yardımcılığı ve fakültede dekan yardımcılığı görevlerini yapmıştır. 2016 yılından itibaren sağlık yönetimi bölüm başkanlığı görevini yürüten Akbolat, halen İşletme Enstitüsü müdürü olarak görev yapmaktadır.

SSCI, SSC-Exp, AHCI kapsamında taranan dergilerde 8 ve diğer indekslerde taranan dergilerde 51 yayını bulunan Akbolat’ın danışmanlığında on altı yüksek lisans ve bir doktora tezi tamamlatmıştır. Ayrıca bir kitap ve 9 kitap bölüm yazarlığı bulunmaktadır.

 


45.140 kez görüntülendi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.