Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Sakarya 29°C
Gök Gürültülü

Çeşitli Birimlere Atama Yapıldı

Çeşitli Birimlere Atama Yapıldı
24.12.2013
314
A+
A-

Sakarya Üniversitesi bünyesinde bulunan çeşitli birimlere Dekan ve Müdür atamaları yapıldı.

Sakarya Üniversitesi bünyesinde bulunan çeşitli birimlere atamalar yapıldı. Yeni yapılan atamalara göre, Mühendislik Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. Orhan Torkul, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. Kemal İnat, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. Besim Dellaloğlu, Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne Prof. Dr. Fatih Savaşan, Sakarya Üniversitesi Sakarya Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü’ne ise Doç. Dr. Alev Erkilet atandı.

Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. Ümit Kocabıçak ve Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü’ne Doç. Dr. İsmail Güleç yeniden atandı.

Prof. Dr. Orhan Torkul

Orhan Torkul, akademik hayatına 1978 yılında İTÜ Sakarya Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği lisans programı ile başlamıştır. 1982 yılında bu fakülteden mezun olduktan sonra yüksek lisans eğitimine 1984 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ana bilim dalında devam etmiş ve 1989 yılında Endüstri Yüksek Mühendisi ünvanını almıştır. Doktora eğitimini ise 1989-1993 yılları arasında Cranfield Institute of Technology, Bedford School of Industrial and Manufacturing Science’da tamamlamış ve Doktor unvanını almıştır. 1984 yılında Sakarya Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak başladığı bilim hayatı , 1993 yılında Yardımcı Doçent, 1998 yılında Doçent ve 2004 yılında Profesör ünvanlarını alarak devam etmektedir. Sakarya Üniversitesi’nde yürüttüğü akademik ve idari görevleri arasında Anabilim Dalı Başkanlıkları, Bölüm Başkan Yardımcılığı, Dekan Yardımcılığı, Araştırma Merkezi Müdürlüğü, Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Üyeliği, Bölüm Başkanlığı ve Fakülte Kurulu Üyelikleri bulunmaktadır.

Son olarak 2011 yılından itibaren Sakarya Üniversitesi’nde Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanlığı ve Mühendislik Fakültesi ve Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi Fakülte Kurulu Üyelikleri görevlerini yürütmektedir. Birisi DPT ve altısı BAP olmak üzere on dört adet araştırma projesi bulunmaktadır. Bunların dışında birçok proje, çalıştay ve sempozyumda yer almıştır. Bulunduğu bilimsel etkinliklerde davetli konuşmacı, panelist, kurul başkanlığı, kurul üyeliği ve oturum başkanlığı görevlerini yürütmüştür. Beş dergide ise hakemliği bulunmaktadır. On adet uluslararası hakemli dergilerde ve on dört adet ulusal hakemli dergilerde yayımlamış makalesi, ayrıca otuz üç adet uluslararası, yirmi sekiz adet ulusal bildirisi bulunmaktadır. Dokuz ders notu ve uzaktan eğitim ders notu yazarlığının yanı sıra iki adet ortak yazarlı çeviri kitapları bulunmaktadır. Şimdiye kadar oniki adet yüksek lisans ve dokuz adet doktora tezi yönetip tamamlatmış olmakla beraber çok sayıda doktora ve yüksek lisans tezi yönetmeye devam etmektedir. Mühendislik Fakültesi ve Fen Bilimleri Enstitüsü’nde lisans, yüksek lisans ve doktorada sekiz farklı ders vermektedir. Evli ve iki çocuk babası olan Orhan Torkul, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Prof. Dr. Kemal İnat

1971 Sakarya doğumlu olan Prof. Dr. Kemal İnat, ilk, orta ve lise öğrenimini Sakarya’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 1992 yılında mezun oldu. 1993-1994 yılları arasında dil öğrenimi için Almanya’da bulunan Kemal İnat, 1994 yılında Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. 1995 yılında YÖK bursuyla lisansüstü öğrenim için Almanya’ya gitti ve Siegen Üniversitesi Siyasal Bilimler Enstitüsü’nde 1997 yılında yüksek lisans, 2000 yılında da doktorasını tamamladı. 2001 yılında Sakarya Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent olarak atanan Kemal İnat, 2006 yılında Doçent ve 2011 yılında Profesör oldu. 2010-2013 yılları arasında Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü yapan Prof. Dr. Kemal İnat’ın uluslararası ve ulusal kitap ve dergilerde makaleleri yayınlanmıştır. Prof. Dr. Kemal İnat halen Ortadoğu Yıllığı ve Türk Dış Politikası Yıllığı’nın editörlüğünü ve iki yılda bir düzenlenen Ortadoğu’da Siyaset ve Toplum Kongresi’nin başkanlığını yapmaktadır. Prof. Dr. Kemal İnat evli ve iki çocuk babasıdır.

Prof. Dr. Besim Dellaloğlu

1965’de İstanbul’da doğdu. 1984’de Galatasaray Lisesi’ni, 1990’da Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Yüksek Lisans ve Doktorasını Mimar Sinan Üniversitesi’nde Sosyoloji alanında hocası felsefeci Ömer Naci Soykan danışmanlığında yaptı. Lisans ve lisansüstü eğitimi esnasında uzun süre Fransızca turist rehberliği yaptı. Memleketin büyük bir bölümünü gezdi. Frankfurt Goethe Üniversitesi ve Paris VIII Üniversitesi’nde doktora sonrası araştırmalarda bulundu. Bu vesileler sayesinde birer yaz Frankfurt ve Paris’te yaşadı. Mimar Sinan, Marmara, İstanbul Bilgi, Yıldız Teknik, Galatasaray, Kırklareli Üniversitelerinde dersler verdi. Halen Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde görev yapıyor. Mevcudu bulunan çalışmalarından bazıları şöyledir: Frankfurt Okulu’nda Sanat ve Toplum (Say), Romantik Muamma (Ayrıntı), Benjamin (Derleme-Say), Benjaminia: Dil, Tarih ve Coğrafya (Ayrıntı), Modernleşmenin Zihniyet Dünyası: Bir Tanpınar Fetişizmi (Ufuk).

Prof. Dr. Fatih Savaşan

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünden 1993 yılında mezun oldu. Kısa bir süre Sayıştay’da denetçi yardımcısı olarak çalıştıktan sonra lisansüstü çalışmaları için ABD’ye gitti. Colorado Üniversitesi Ekonomi Bölümünde yüksek lisans (1997), Kansas Üniversitesi Ekonomi Bölümünde doktora  (2002) çalışması yaptı. Uşak Üniversitesi’nden sonra 2009 yılında Sakarya Üniversitesi İİBF Maliye Bölümünde çalışmaya başladı.

Dekan Yardımcılığı (Uşak Üniversitesi) ve Yüksekokul Müdürlüğü (Sakarya Üniversitesi Kaynarca UBYO) görevlerinde bulundu. 2013 yılında üç ay süreyle Stanford Üniversitesinde misafir öğretim üyeliği yaptı. Vergileme, kayıtdışı ekonomi, uluslararası göç ve İslam ekonomisi üzerine çalışmaları bulunan Savaşan evli ve üç çocuk babasıdır.

Doç. Dr. Alev Erkilet

1962 Ankara doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamladı. 1983’te Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nü bitirdi. Yüksek lisans (1985) ve doktorasını (1996) araştırma görevlisi olarak çalıştığı aynı bölümde tamamladı. Bu dönemde DPT’nin Özel İhtisas Komisyonlarında ve Aile Araştırma Kurumu için yapılan “Metropolde Kariyer Meslekleri ve Aile Yapısı Temelinde Yaşama Tarzları” başlıklı araştırmada görev aldı. Bölümlerinden birini yazdığı araştırma raporu 1997 yılında yayımlandı. 1997-2000 yılları arasında Kırıkkale Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde yardımcı doçent olarak çalıştı. 2006-2007’de İBB’nin Tarihi Yarımada Koruma Amaçlı Kentsel Tasarım Projesi’nin sosyolojik araştırmalarını yürüttü. Aynı yıl ASAGEM için yapılan “Medya Profesyonellerinin ve Medyanın Aile Algısı” araştırmasında görev aldı. Bu rapor 2008 yılında yayımlandı.

Şubat 2012-Eylül 2013 tarihleri arasında Kırklareli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümünde yardımcı doçent ve doçent olarak çalışan Erkilet, Eylül 2013’den bu yana Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi İletişim Bilimleri Bölümü’nde görev yapmaktadır. Ortadoğu’da Modernleşme ve İslami Hareketler, Ele Geçirilemeyen Toprak Kuzey Kafkasya, Eleştirellikten Uyuma, Toplumsal Yapı ve Değişme Kuramları ve İstanbul Halkının Dilencilik Olgusuna Bakış Açısı (İ. Coşkun ile birlikte) adında beş kitabı ve çeşitli kitap ve dergilerde yayınlanmış makaleleri vardır.

Prof. Dr. Ümit Kocabıçak

1962 Sakarya doğumlu olan Prof. Dr. Ümit Kocabıçak ilk, orta ve lise öğrenimini Sakarya’da tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği Bölümü’nden 1983 yılında mezun oldu. 1985 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisansını, 1994 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde doktorasını tamamladı. 1995 yılında Sakarya Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent, 1999 yılında Bilgisayar Destekli Tasarım ve İmalat alanında Doçent, 2005 yılında Bilgisayar Mühendisliği Bilgisayar Yazılımı Anabilim dalında Profesör oldu. Kocabıçak’ın uzmanlık alanları Bilgisayar Yazılımı ve Bilgisayar Destekli Tasarım ve İmalat konularındadır. Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcılığı, Makina Mühendisliği Bölüm Başkanlığı, Sürekli Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanlığı, kuruluşundan itibaren Sakarya Üniversitesi Uzaktan Eğitim çalışmaları ve Üniversite-Sanayi işbirliği çerçevesinde Ford Otosan ve Toyota Proje Ofislerinin Koordinatörlüğü’nü yapmıştır. 2010 Aralık ayından itibaren Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi Dekanlığı görevini yürüten, Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, evli ve iki çocuk babasıdır.

Doç. Dr. İsmail GÜLEÇ

1970 yılında Kadıköy’de doğdu. İlk, orta ve liseyi Kadıköy’de, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini ise İstanbul Üniversitesinde tamamladı. 1996-2005 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsünde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2005 yılından beri Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışıyor. İsmail Güleç evli ve iki çocuk babasıdır.

24/12/2013 – YC
314 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.