Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Sakarya 18°C
Çok Bulutlu

Akademik Kurul Toplantıları Sona Erdi

Akademik Kurul Toplantıları Sona Erdi
27.10.2018
826
A+
A-

Sakarya Üniversitesi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Kurul toplantıları sona erdi. 

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, akademik kurul toplantılarında üniversitenin akademik ve idari performansını görme fırsatı bulduklarını ifade ederek, birimlerin üstün ve zayıf yanlarını tespit etmenin yapılacakları belirlemede kilit olduğunu söyledi. Akademik kurulların birim bazlı yapılmasının birimlerin net fotoğrafını çekmede yardımcı olacağını düşündüklerini söyleyen Prof.Dr. Savaşan, “üniversitemizin daha iyiye taşınması ve yeni hedeflerin belirlenmesi için birim yönetimleri ve akademisyenleri ile üniversite yönetimi arasındaki iletişim olmazsa olmazdır. Aynı hedeflere kilitleneceğiz, ulusal kalkınma ve eğitim politikalarına azami katkıyı vereceğiz” dedi.

Fen-Edebiyat Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı

Yeni eğitim öğretim yılının ilk toplantısı 17 Eylül Pazartesi günü Fen Edebiyat Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı ile başladı. SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde yapılan toplantıya Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Temel Gürdal, Prof. Dr. Hatem Akbulut, Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç, Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Yaşar Kahraman, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Daşçıoğlu ile akademisyenler katıldı. Dekan Prof. Dr. Yılmaz Daşçıoğlu, toplantıda yaptığı sunumunda fakültenin geçen eğitim öğretim yılında yaptığı çalışmalar, yeni eğitim yılının planı, akademik ve idari personel ile öğrenci sayıları, iyi ve geliştirilmesi gereken yönler, akademik çalışmalar, tamamlanan ve devam eden bilimsel projeler gibi konuları ele aldı. Toplantı, akademisyenlerin sorularının yanıtlanması şeklinde devam etti.

Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı

Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı 17 Eylül Pazartesi günü SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşti. Toplantıya Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Temel Gürdal, Prof. Dr. Hatem Akbulut, Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç, Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Yaşar Kahraman, Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nejat Yumuşak ile akademisyenler katıldı. Dekan Prof. Dr. Nejat Yumuşak, toplantıda fakültenin akademik durumu, yapılan akademik çalışmalar, iyi ve geliştirilmesi gereken yönler, tamamlanan ve devam eden bilimsel projeler gibi konuları ele aldı. Toplantı, Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Temel Gürdal, Prof. Dr. Hatem Akbulut ve Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç’un akademisyenlerin sorularını yanıtlaması ile devam etti.

Hukuk Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı

Hukuk Fakültesi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Kurul Toplantısı 18 Eylül Salı günü Hukuk Fakültesi Sabahattin Zaim Salonunda yapıldı. Toplantıya Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Temel Gürdal, Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Bilen ile akademisyenler katıldı. Toplantı, Dekan Prof. Dr. Mahmut Bilen’in fakülteye ilişkin sunumunun ardından Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Temel Gürdal ve Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç’un akademisyenlerin sorularını yanıtlaması ile devam etti.

İşletme Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı

İşletme Fakültesi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Kurul Toplantısı 18 Eylül Salı günü Hukuk Fakültesi Sabahattin Zaim Salonunda yapıldı. Toplantıya Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Temel Gürdal, Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç, İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Vecdi Can ile akademisyenler katıldı. Dekan Prof. Dr. Ahmet Vecdi Can, toplantıda fakülteye ilişkin bir sunum yaparken, Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan ile Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Temel Gürdal ve Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç, akademisyenlerin sorularını yanıtladı.

 

Sağlık Bilimleri Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı

Sağlık Bilimleri Fakültesi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Kurul Toplantısı 18 Eylül Salı günü Hukuk Fakültesi Sabahattin Zaim Salonunda gerçekleşti. Toplantıya Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Temel Gürdal, Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevin Altınkaynak ile akademisyenler katıldı. Toplantıda fakülteye ilişkin bir sunum yapan Dekan Prof. Dr. Sevin Altınkaynak’ın ardından Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Temel Gürdal ve Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç, akademisyenlerin sorularını yanıtladı.

Tıp Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı

Tıp Fakültesi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Kurul Toplantısı 19 Eylül Çarşamba günü SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde yapıldı. Toplantıya Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Temel Gürdal, Prof. Dr. Hatem Akbulut, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Akdemir ile akademisyenler katıldı. Dekan Prof. Dr. Ramazan Akdemir toplantıda fakültede yapılan çalışmalara ilişkin bir sunum yaparken, Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Temel Gürdal ve Prof. Dr. Hatem Akbulut, Tıp Fakültesi öğretim üyelerinin sorularını yanıtladı.

Diş Hekimliği Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı

Diş Hekimliği Fakültesi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Kurul Toplantısı 19 Eylül Çarşamba günü SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde yapıldı. 2014 yılında kurulan ve ilk olarak bu yıl öğrenci alan fakültenin ilk akademik kurul toplantısına Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hatem Akbulut, Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Akın ile öğretim üyeleri katıldı. Dekan Prof. Dr. Hakan Akın toplantıda fakültede yeni eğitim öğretim yılına yönelik olarak yapılan hazırlıklara ve çalışmalara ilişkin bilgiler verirken, Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hatem Akbulut ve Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç, öğretim üyelerinin sorularını yanıtladı.

Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı

Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Kurul Toplantısı 20 Eylül Perşembe günü SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşti. Toplantıya Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hatem Akbulut, Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Kadriye Didem Atiş ile öğretim üyeleri katıldı. Dekan Prof. Kadriye Didem Atiş, toplantıda fakülteye ve fakültede yapılan akademik çalışmalara ilişkin bilgiler verirken, Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hatem Akbulut, Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç ise akademisyenlerin sorularını yanıtladı.

Devlet Konservatuvarı Akademik Kurul Toplantısı

Devlet Konservatuvarı 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Kurul Toplantısı 20 Eylül Perşembe günü SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşti. Toplantıya Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hatem Akbulut, Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç, Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Nilgün Sazak ile öğretim üyeleri katıldı. Müdür Prof. Dr. Nilgün Sazak, toplantıda konservatuvar ile ilgili bilgiler vererek, yıl boyunca yapılan akademik çalışmalara ve bu kapsamda düzenlenen etkinliklere de değindi.

Adapazarı MYO Akademik Kurul Toplantısı

Adapazarı Meslek Yüksekokulu 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Kurul Toplantısı 20 Eylül Perşembe günü SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşti. Toplantıya Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hatem Akbulut, Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç, Adapazarı Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Osman Hamdi Mete ile öğretim üyeleri katıldı. Müdür Dr. Öğr. Üyesi Osman Hamdi Mete, toplantıda uzaktan eğitim veren meslek yüksekokulunda yapılan çalışmalara ilişkin bilgiler verdi. Dr. Öğr. Üyesi Mete’nin sunumunun ardından Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hatem Akbulut ve Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç, öğretim üyelerinin sorularını yanıtladı.

Sağlık Hizmetleri MYO Akademik Kurul Toplantısı

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Kurul Toplantısı 21 Eylül Cuma günü Sağlık Hizmetler MYO Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. 

Eğitim Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı

Eğitim Fakültesi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Kurul Toplantısı 21 Eylül Cuma günü Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşti. Toplantıya Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hatem Akbulut, Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Firdevs Karahan ile öğretim üyeleri katıldı. Toplantıda fakülteye ilişkin bilgiler veren Dekan Prof. Dr. Firdevs Karahan, ulusal ve küresel akademik sıralamalarda daha üst sıralara çıkmayı hedeflediklerini, kalan programların akreditasyon çalışmalarının devam ettiğini anlattı. Toplantı, Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan ile Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hatem Akbulut ve Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç’un akademisyenlerini sorularını yanıtlaması ile devam etti.

 

Mühendislik Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı

Mühendislik Fakültesi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Kurul Toplantısı 26 Eylül Çarşamba günü yapıldı.

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen toplantıya Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hatem Akbulut, Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Osman Ayhan ve öğretim üyeleri katıldı. Toplantıda Mühendislik Fakültesine ve fakültede yapılan çalışmalara ilişkin bir sunum yapan Prof. Dr. Ali Osman Ayhan, yeni eğitim öğretim yılına yönelik olarak yapılan hazırlıklara ve çalışmalara ilişkin de bilgiler verdi. Dekan Ayhan’ın sunumunun ardından Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hatem Akbulut ve Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç, öğretim üyelerinin sorularını yanıtladı.

 

 

 

 

 

İlahiyat Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı

İlahiyat Fakültesi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Kurul Toplantısı 10 Ekim Çarşamba günü İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda yapıldı. Toplantıya Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Temel Gürdal ve Prof. Dr. Hatem Akbulut, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı ile öğretim üyeleri katıldı.Toplantıda Dekan Prof. Dr. Ahmet Bostancı, fakültedeki eğitim öğretim süreçleri, akademik çalışmalar ve yapılan etkinliklere ilişkin bilgiler verdi. Toplantı, Prof. Dr. Ahmet Bostancı’nın konuşmasının ardından Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan ile Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Temel Gürdal ve Prof. Dr. Hatem Akbulut’un akademisyenlerin sorularını yanıtladığı bölüm ile devam etti.

 

 

 

 

 

Siyasal Bilgiler Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı

Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Kurul Toplantısı 24 Ekim Çarşamba günü Hukuk Fakültesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Dersliği’nde gerçekleştirildi. Toplantıya Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Temel Gürdal, Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamza Al ile akademisyenler katıldı. Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Temel Gürdal, Siyasal Bilgiler Fakültesi öğretim üyelerinin sorularını yanıtladı.

 

 

 

 

 

İletişim Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı

İletişim Fakültesi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Kurul Toplantısı 24 Ekim Çarşamba günü İletişim Fakültesi Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıya Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aytekin İşman ile öğretim üyeleri katıldı. Toplantıda Dekan Prof. Dr. Aytekin İşman, fakültedeki eğitim-öğretim süreçleri, akademik çalışmalar ve fiziki duruma ilişkin bilgiler verdi. Sunumun ardından, Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç, akademisyenlerin sorularını yanıtladı.

 

 

 

 

 

Sakarya Üniversitesi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Kurulları, diğer fakülte ve birimlerin toplantıları ile devam edecek.

21-09-2018 / ST

 
826 kez görüntülendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.