Yerel Basında Bugün (10.08.2012)

10 Ağustos 2012

10.08.2012 Cuma günü yerel gazetelerde öne çıkan haberler.

ADAPAZARI

“Valilik açıkladı Buzdağı üretime devam edecek”

Buzdağı ve Kardelen sularının ikinci tahlil sonuçlarının uygun çıktığı açıklandı.

ADAPAZARIAKŞAMHABERLERİ

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk; ‘Belediye eski Başkanı Hüseyin Kaşkaş, Belediyenin parası olmadığı halde Kapalı Spor Salonu’nun yapım ihalesini yaptırdı’ iddiasında bulundu

“Ferizli’de Belediye’nin yapamayacağı iş girilmiş!”

ADAPOSTASI

Türkiye’ye örnek olan bu belediyede israf yok. Kendi işini, kendi yapıyor!

“Hem üretiyor, hem satıyor”

Hendek’te altyapı, yol tretuvar için kullanılan malzemeleri kendi entegre tesislerinde üreten Hendek Belediyesi kullandığı malzemeleri üretmekte kalmıyor, dışarıya da satıyor.

ANADOLU

“Gürpınar ‘Şehir plansız ilerliyor”

İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Hüsnü Gürpınar, Sakarya’nın plansız yol aldığını ifade ederek ‘Büyük bir firma geliyor, belli ve istediği bölgeden arsa topluyor, o arsalar imara açılıyor. Yarın başka bir firma başka bir bölgeden arsa topladığın da imara açmak zorundasınız. Böyle planlama olur mu?’ dedi.

BİZİMSAKARYA

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu TV programında açıkladı

“Başkanın büyük hayali”

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, en büyük hayali ‘Sakarya Nehri Rekrasyon Projesi’ olduğunu açıkladı. Toçoğlu, projeyle Sakarya’nın vizyonu değişeceğini söyledi.

SAKARYAHALK

“Damacana suda yeni gelişme”

Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı Çevre Sağlığı Daire Başkanlığı tarafından Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne gönderdiği yazı ile Buzdağı ve Kardelen adlı su işletmelerinden alınan ikinci kontrol izleme numunelerinin uygun olduğunu açıkladı.

YENİGÜN

Yıllarca beklediğimiz 400 yataklı hastane, eksiklerle hizmete giriyor

“Ayıplı açılış”

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 400 yataklı yeni binasının açılışı, birçok eksik ile aceleye getirilmek isteniyor.

YENİHABER

Valilik Buzdağı ve Kardelen için ‘içebilirsiniz’ açıklaması yaptı

“Temiz raporu”

Sağlık Bakanlığı tarafından damacana suları sağlıksız bulunan Sakaryalı iki firmadan alınan son numuneler temiz çıktı. Diğer firmaların analiz raporları ise daha açıklanacak.

YENİSAKARYA

Buzdağı ve Kardelen’den alınan 2’nci numuneler temiz çıktı

“İade-i itibar”

Valilik, Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı kara listede bulunan Sakarya’daki 6 firmadan Kardelen ve Buzdağı hakkındaki üretimi durdurma kararının kaldırıldığını, bu firmaların damacana su üretebileceğini açıkladı.

10.08.2012 MA

 

29 kez görüntülendi.
10 Ağustos 2012 - 7:01